Klikom na sliku zatvorite prozor.

                                                       

PRAVILA ZA SAVRŠENU ZIMNICU: Zbog ove 3 greške propada prije vremena, a posljednju svi pravimo

Priprema zimnice je posao koji zahtjeva dosta vremena, pa često okupi sve članove porodice kako bi svako uradio ponešto.

Zato njeno pravljenje ima i psihološki efekat i nije zgodno kada se pored sveg uloženog truda zimnica prije vremena pokvari. Ovo su greške koje većina pravi, a mi vam savjetujemo kako da ih izbjegnete.

Ne sterilišete tegle pravilno
Ovaj korak nikako ne smijete da preskočite, jer ako flaše ili tegle ne budu 100 odsto čiste, vaš trud može biti uzaludan. 

Prvo tegle dobro operite deterdžentom za sudove, a kad se kratko ocijede, prebrišite ih pamučnom krpom. Potom, zagrijte rernu na maksimalno 100 stepeni, poredate tegle u pleh tako da im otvor bude okrenut nadole, i grijte ih maksimalno 20 minuta.

Upotrebljavate prezrelo ili oštećeno povrće ili voće
Važno je da plodove koje birate za zimnicu budu čvrsti i bez oštećenja, kako bi zimnica potrajala. Važno je da namirnice perete i sjeckate neposredno prije nego što počnete da pravite zimnicu. 

Ne zatvarate tegle pravilno
Dio ispita na kom većina domaćica padne – dobro zatvaranje tegli i sterilizacija poklopca. Važno je da ovaj korak ne zaboravite. Metalne poklopce za teglu sterilisaćete najbolje ako ih ostavite da se kuvaju u ključaloj vodi, prenosi Lepa i srećna.

Dobar način za zatvaranje boca s kuvanim paradajzom ili voćnim sokom je pomoću novinskog papira i belanceta. Komade novinskog papira umočite u umućeno bjelance, spojite po dva i njima obložite vrh flaša. Bjelance će se osušiti i biće hermetički zatvorene.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *