Klikom na sliku zatvorite prozor.

                                       

Ovo danas obavezno ubacite u novčanik i imaćete „para kao slame”

Prema verovanju, novčanik nikako ne sme da bude prazan, jer se smatra da će takav i da ostane zauvek! Uvek u njemu mora da bude, bar, novčić!

Ovo je posebno važno, ako darujete nekom novčanik kao poklon! Dakle, ako imate najbolje namere, onda osobi kojoj poklanjate novčanik stavite unutra bar jedan dinar, kako bi se novac vremenom umnožavao.

Stavljanje nekoliko slamčica slame u novčanik u vreme Božića na prostoru južnih Slovena tumači se kao rodna godina, odnosno način da tokom predstojeće godine u svoj novčanik dozovemo “para kao slame”, da bude posla i dobre zarade.

U novčaniku bi trebalo da vlada red, da novčanice budu lepo složene, jer to pokazuje odnos prema novcu.

Ne bi trebalo da u njemu nosite neplaćene ili čak i plaćene račune, jer će uvek privlačiti energiju plaćanja.

Trebalo bi da u novčaniku imate bar i novčić više od onog koliko planirate da potrošite, jer to priziva još veći priliv novca.


Studija sugeriše da postoji veza između izbora glasnih automobila i određenih karakteristika ličnosti, posebno kod psihopata

Profesorka Džuli Aitken Šermer sa Vestern univerziteta u Londonu, Ontario, došla je na ideju za istraživanje dok je šetala svog psa blizu kampusa.

Anketa je obuhvatila 529 studenata osnovnih studija, koji su bili pitani o svojim preferencijama vezanim za bučne automobile i da li bi modifikovali svoje automobile kako bi bili glasniji. Pored toga, svaki ispitanik je morao da popuni kratki test ličnosti Dark Tetrad (SD4), dizajniran da prepozna narcizam, sadizam, psihopatiju i makijavelizam.

Istraživanje je pokazalo snažnu vezu između preferencija za bučne automobile i osobina poput sadizma i psihopatije, umesto očekivanog narcizma.

Profesorka Aitken Šermer objašnjava da ovo može ukazivati na bešćutno zanemarivanje tuđih osećanja i zadovoljstvo u izazivanju straha kod drugih ljudi.

Važno je napomenuti da je studija bila ograničena na studente jednog univerziteta, a rezultati nisu uzeli u obzir mišljenja ljubitelja automobila koji se bave kolekcionarstvom i modifikacijom automobila.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *